Czy można zmniejszyć pory?

Rozszerzone pory potrafią zepsuć każdy, nawet najbardziej perfekcyjny makijaż. Czy można je zmniejszyć? Jak je oczyścić w domu? I pory oznaczają zanieczyszczoną skórę? Na te pytania odpowiada dr Howard Murad.

Czy pory powstają z zanieczyszczeń?

Wydaje nam się, że pory powstają z brudu (zapewne z powodu ich ciemnego koloru). Ciemny kolor jednak powstaje w wyniku utleniania. Tę reakcję można porównać do zmiany koloru jabłka, chwilę po jego przekrojeniu.

Czy pory się powiększają? Czy można zmniejszyć?

Pory mogą się powiększyć, ale nie można ich znacznie zmniejszyć.

Jak zminimalizować widoczność porów?

Co ciekawe – widoczność porów można zminimalizować nawilżając skórę. Dzięki temu będzie gładsza i pory nie będą tak widoczne. Pory to nic innego jak zgromadzone stare komórki naskórka, dlatego, żeby pozbyć się ich należy pamiętać o peelingu.

Czy można oczyszczać skórę w domu?

Można, ale nie wyciskając porów. Wtedy powstają blizny. Dobry sposób na pozbycie się porów to przykładanie do skóry ciepłego ręcznika i przesuwanie go po skórze. Pory może nie wyjdą za pierwszym razem, ale po kilku dniach będzie ich mniej.

Źródło: 1

Zdjęcie: 1

Tagi: , , , ,

  • zanetka

    Moim sposobem na zmniejszenie porów są maseczki oczyszczające. Moja ulubiona maseczka oczyszczająca Perfekcja firmy Dermika jest naparawde skuteczna jeśli chodzi o zmniejszanie porów i oczyszczanie skory, Uzywam regularnie, raz w tygodniu i skora wygląda o wiele lepiej – polecam 🙂

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.