Jak ujarzmić puszące się włosy? Radzi Michael Shaun Corby

Michael Shaun Corby, globalny dyrektor artystyczny Alterna to fryzjer takich gwiazd, jak Katie Holmes, Britney Spears czy Paris Hilton. Podczas wizyty w Polsce zdradził, jaki jest nasz największy problem z włosami i jak zaradzić.

Puszące się włosy to problem Polek

Michael Shaun Corby, globalny dyrektor artystyczny Alterna był zaskoczony włosami Polek. „Nigdzie nie widziałem tylu kobiet z puszącymi się włosami i jednocześnie przylegającymi do głowy!” – mówi fryzjer. To oczywiście spowodowane jest pogodą – przez większą część roku jest chłodno i zimno (zimno niszczy łuski włosa i sprawia, że stają się łamliwe), a kiedy pada deszcz włosy natychmiast zaczynają się puszyć.

Co zrobić, żeby ujarzmić puszące się włosy?

  • Używaj kosmetyków nawilżających – szczególnie ważne jest w przypadku lakieru do włosów. Większość z nich wysusza włosy, więc poszukaj takiego, który oprócz utrwalania także nawilża.
  • Susz włosy do końca, nawet jeśli wydaje ci się, że wysuszyłaś je do końca jeszcze kilka razy omieć je ciepłym powietrzem suszarki.
  • Stosuj olejek do włosów – wydaje ci się, że olejki obciążają włosy? Nie zrobią tego, jeśli nałożyć je tylko na końcówki włosów. Możesz także zrobić olejkową kurację i raz w tygodniu nałóż olejek na całe włosy. Potrzymaj go godzinę lub, jeśli możesz, jeszcze dłużej. Następnie umyj głowę szamponem.

Zdjęcie: 1

Tagi: , , ,

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.