Nivea Cellular Anti-Age – linia odmładzająca

Nivea Cellular Anti-Age zawiera unikalne połączenie aktywnych składników: ekstraktu z magnolii, kwasu hialuronowego i kreatyny, które wzajemnie uzupełniają się w skórze i działają odmładzająco.

Nivea Cellular Anti-Age – działa u źródła problemu

Nivea Cellular Anti-Age odpowiada na potrzeby biologiczne starzejącej się skóry, dzięki takim składnikom, jak:

  • Kreatyna – poziomy energii ulegają spadkowi wraz z postępującym starzeniem i stresem. Jako inteligentna  bariera ochronna, nasza skóra ma jednak możliwość wykorzystania alternatywnego systemu magazynowania energii – systemu kreatynowego. Skóra wyzwala specjalny enzym, zwany kinazą kreatynową, przekształcający kreatynę w wysokoenergetyczny związek, jakim jest fosfokreatyna, która poprawia poziom energii komórkowej. Dzięki temu komórki skóry zaopatrzone energetycznie w odpowiednią ilość kreatyny są w lepszy sposób chronione przed różnorodnymi stresorami komórkowymi, spowodowanymi wiekiem zaburzeniami w funkcjach komórek lub oksydacyjnym czy wywołanym przez wolne rodniki uszkodzeniem komórek.
  • Kwas hialuronowy – hialuronian (zwany również kwasem hialuronowym lub HA) stanowi cząstkę, która w sposób naturalny występuje w ludzkiej skórze. HA posiada niezwykłe właściwości higroskopijne, jako że 1 g jest w stanie związać do 6 litrów wody. Wraz z wiekiem stężenie HA w skórze ulega znacznemu obniżeniu. W skórze starczej pewna ilość HA nadal występuje w skórze właściwej, natomiast HA naskórka ulega całkowitemu zanikowi. W związku z powyższym, wypełniacze z kwasem hialuronowym (np. Restylane) stają się coraz bardziej popularne ze względu na klinicznie widoczny natychmiastowy efekt wypełnienia na skutek intensywnego związania wody.
  • Ekstrakt z magnolii – ekstrakt z kory magnolii jest pozyskiwany głównie z kory magnolii wielkokwiatowej, magnolii lekarskiej i magnolii szerokolistnej. Kora magnolii jest wykorzystywana w tradycyjnej medycynie chińskiej od ponad 2 tysięcy lat. Magnolia jest środkiem o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i przeciwnowotworowym. Działa także przeciwoksydacyjnie, opóźniając procesy starzenia.

Jak działają składniki Nivea Cellular Anti-Age?

Posiadając wiedzę na temat trzech silnie działających składników aktywnych, z czego każdy obejmuje jeden aspekt istotny dla starzenia się skóry: ekstrakt z kory magnolii – teoria wolnorodnikowa, kreatyna – deficyt energii zależny od wieku i krótkołańcuchowy kwas hialuronowy – utrata nawilżenia, zadaliśmy pytanie czy połączenie tych trzech składników przyniosłoby ogólną poprawę witalności komórkowej. Komórki skóry właściwej człowieka poddano działaniu promieniowania UV w celu naśladowania procesów starzenia środowiskowego in vitro. Poddanie działaniu mieszanki ekstraktu z kory magnolii, kreatyny i krótkołańcuchowego HA przyniosło znaczną poprawę witalności komórkowej oraz wzrost potencjału błonowego mitochondriów (MMP), co wskazuje, że mieszanka ta pozytywnie wpływa na krytyczne parametry w starzeniu się skóry.  Mieszanka także wygładziła zmarszczki oraz opóźniła związane z wiekiem spowolnienie procesu regeneracji skóry (odnowy naskórka). Cellular Anti-Age Nivea zawiera skuteczną kombinację filtrów UVA/UVB.

W skład linii wchodzą: krem na dzień SPF 15, krem na noc, krem pod oczy i serum.

Tagi: , , , , , ,

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.