Co muszą wiedzieć blondynki?

Podobno każda kobieta przynajmniej raz w życiu powinna być blondynką. Zgadzamy się z tym twierdzeniem! Blond jak nic innego odejmuje parę lat i rozjaśnia cerę! Jednak wymaga trochę wysiłku, żeby wyglądał świeżo. Zanim zdecydujesz się na zmianę, zobacz na co powinnaś się przygotować.

1. Nie możesz myć włosów tak często, jakbyś chciała – woda wysusza włosy i paradoksalnie osadza na nich zanieczyszczenia. Poza tym wypłukuje kolor. Więc, jeśli np. często ćwiczysz, do klubu fitness zabieraj suchy szampon.

 

2. Zmień szampon i odżywkę – wybierz takie, które chronią kolor. Zazwyczaj potrzebny jest także szampon odświeżający kolor, który stosuje się raz w tygodniu.

3. Maska raz w tygodniu to konieczność – możliwe, że twój kolor będzie wymagał częstych wizyt u fryzjera i dokładania jasnych pasm, dlatego wybierz mocno regenerującą maskę i nakładaj ją od nasady po końcówki.

 

4. Wprowadź zmiany do codziennej pielęgnacji – farbowane blond włosy po suszeniu nie są tak błyszczące i miękkie jak przed farbowaniem, dlatego używanie sprayu termoochronnego to konieczność! Unikaj kosmetyków, które zawierają składniki wysuszające – czyli sprayów nadających objętość i unoszących u nasady.

4. Odśwież makijaż – mocny róż czy pomarańcz na ustach mogą wyglądać infantylnie lub karykaturalnie. Blondynkom bardziej pasują jasne róże (tzw. baby pink) i różano-złote usta.

Źródło: www.allure.com

Zdjęcie: 1

Tagi: , , ,

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.