Jak konturować twarz? Szkoła makijażu – część II

Konturowanie jest zarezerwowane dla profesjonalistów? Co prawda wymaga precyzji i nałożenia nieco grubszej warstwy makijażu niż na co dzień, ale warto się go nauczyć! To idealny sposób, żeby ukryć wady i podkreślić atuty.

Modelowanie w czterech krokach

Do modelowania będziesz potrzebowała dwóch kosmetyków. Pierwszym z nich jest oczywiście puder brązujący. Wybierz matowy, ewentualnie satynowy – z małą ilością połyskujących drobinek, niezbyt ciemny – maksymalnie dwa odcienie ciemniejszy od twojej karnacji. Taki będzie wyglądał naturalnie. Dobre pudry znajdziesz w ofercie MAC, Sephory, L’Oreal Paris i Smashbox. Drugi kosmetyk to rozświetlacz w pudrze. Pamiętaj, że powinien rozświetlać, a nie błyszczeć, dlatego unikaj takich, które mają wyraźne drobinki brokatu. Wypróbuj Shimmering Brick Bobbi Brown.

1. Podkreśl policzki

Wybierz specjalny pędzel do konturowania (1). Powinien być gęsty, mały i ostro ścięty. Nabierz na niego puder brązujący i poprowadź nim wyraźne linie od uszu w kierunku nosa, pod kością policzkową. Idealne miejsce znajdziesz, kiedy zrobisz „dziubek” lub uśmiechniesz się. Delikatnie rozetrzyj linie, poruszając pędzlem w górę (nigdy w dół!). Możesz użyć w tym celu pędzla do konturowania lub dużego miękkiego pędzla.

2. Wymodeluj twarz

Miękkim, średniej wielkości pędzlem (2) omieć skronie i miejsce pod żuchwą. To pozwoli stworzyć idealny owal twarzy. Ruchy przyciemniające skronie, policzki i linie żuchwy powinny utworzyć kształt cyfry 3. Jeśli masz szeroką szczękę, od żuchwy kieruj się w górę i przyciemnij miejsca po obu stronach brody.

3. Zmniejsz nos

Pomoże ci w tym miękki, okrągły pędzelek do rozcierania cieni (2). Narysuj nim podłużne linie po obu stronach nosa. To sprawi, że wyda się prosty i wąski. Pociągnij linie także do brwi i przez załamanie powieki. Delikatnie je rozetrzyj. Jeśli chcesz skrócić nos, przyciemnij miejsce pod nim.

4. Rozświetlaj

Sypkim rozświetlaczem muśnij kości policzkowe, miejsce pod brwiami, środek czoła, brody i łuk kupidyna. Ułatwi ci to duży, ścięty pędzel (4). Rozświetl także grzbiet nosa. Łatwo zrobisz to, nabierając trochę rozświetlacza na palec wskazujący i nakładając go szybkim, precyzyjnym ruchem.

Mistrzyni konturowania

Bez konturowania nie wyobraża sobie make upu Kim Kardashian. Zobacz na przykładzie jej zdjęcia, które miejsca przyciemnić, a które rozjaśnić.

Zdjęcie: 1

Tagi: , , , ,

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.