Jak nadać włosom objętość bez mycia?

Wyskoczyła nieplanowana impreza? Jeśli twoja fryzura wymaga odświeżenia, a na mycie włosów nie masz czasu lub ochoty, możesz je z powodzeniem udać. Zobacz, co możesz zrobić, żeby włosy przywrócić do życia i nadać im dużą objętość.

1. Użyj suchego szamponu. To zbawienie dla dwudniowych, oklapniętych włosów. Nie tylko pochłania tłuszcz, ale też unosi włosy u nasady. Spryskaj pasma przy nasadzie szamponem (zacznij od przedziałka, potem rozdzielają włosy co kilka centymetrów i pryskaj je szamponem przy głowie). Następnie masuj włosy palcami przez minutę, a jeśli na włosach pozostały resztki szamponu, wyczesz je szczotką. Suchy szampon to świetny sposób na uniesie włosów na całej długości, więc pochyl głowę i spryskaj włosy.

2. Nakręć włosy na lokówkę. Fale wyglądają na większe, niż idealnie proste włosy. Dlatego wybierz grubą lokówkę i nawijaj na nią pasma włosów od wysokości uszu. Potem rozczesz włosy płaską, szeroką szczotką. Wtedy będą wyglądały naturalnie.

3. Rozgrzej termoloki. Wystarczy 15 minut, żeby podnieść włosy u nasady. Na początku możesz spryskać włosy suchym szamponem. Potem porządnie rozgrzej wałki i nawiń na nie 1,5 lub 2 centymetrowe pasma. Zakręć całą głowę i zostaw wałki na 15 minut. Nie pryskaj włosów lakierem. Sztywne włosy będą wyglądały nienaturalnie i szybko opadną pod ciężarem lakieru.

4. Użyj suszarki. Niezbyt świeże włosy, przylegające do głowy odświeżysz, susząc je tak, jak po myciu. Spryskaj włosy przy nasadzie sprayem nadającym objętość. Nakręcaj pasma na szczotkę i susz, zwracając szczególną uwagę na  nasadę włosów.

 Zdjęcie: 1

Tagi: , , , , , , , ,

  • monika

    w końcu muszę wypróbować suchy szampon! warto?

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.