Jak odmłodzić spojrzenie?

Opuchnięcia i cienie pod oczami potrafią zepsuć każdy, nawet najbardziej naturalny makijaż. Nie wyglądają dobrze na nich ani błyszczące cienie ani mocne kolory. Zobacz, co zrobić, żeby zminimalizować opuchnięcia i cienie pod oczami i jak się malować, żeby spojrzenie wyglądało świeżo i młodo.

Nie przesadzaj z kremem pod oczy

Nawet jeśli wydaje ci się, że gruba warstwa kremu zadziała lepiej, nie nakładaj go za dużo. W ten sposób podrażnisz oczy i rano obudzisz się z opuchnięciami i zaczerwienieniami. Nie nakładaj też kremu zbyt blisko gałki ocznej. Wklep krem w okolice oka, nieco niżej niż linia rzęs. Krem sam dotrze tam, gdzie trzeba.

Dodatkowa poduszka zlikwiduje worki

Jeśli nie możesz uporać się z opuchnięciami i workami pod oczami spróbuj dołożyć pod głowę jedną więcej poduszkę. Wtedy płyny, powodujące obrzęki będą sprawniej przepływać, a skóra pod oczami będzie gładka.

Korektor odmłodzi

Korektor pod oczy sprawi, ze skóra będzie wyglądało świeżo i młodo, ale nie ma nic gorszego niż korektor, który zatrzymuje się w zmarszczkach, tworząc nieestetyczne linie. Dlatego wybierz płynny korektor w żółtym kolorze (a nawet w pomarańczowym). Dobrze go wklep w skórę wcześniej nawilżoną i przygotowaną (pod oczami sprawdzi się baza pod cienie) i utrwal transparentnym pudrem.

Unikaj połysku i mocnych kolorów

One podkreślają obrzęki i cienie. Zwłaszcza róże i czerwienie – te kolory wyglądają dobrze jedynie na idealnej skórze! Wybierz matowy cień w naturalnym kolorze – sprawdzą się beże, brązy i inne kolory nude. Jeśli twoje powieki są zaczerwienione – ich kolor zneutralizuje szary cień. Oczy otwiera jasna kredka w wodnej linii w dolnej powiece, a także błyszczący kolor w kąciku oka (tylko w kąciku!). Unikaj czarnej kredki na dolnej powiece. Postaw natomiast na podkręcone i starannie wytuszowane rzęsy.

Zdjęcia: 1

Tagi: , , ,

  • Daga

    Żelowa maseczka pod oczy i na powieki Dermiki Fresh & Go odmłodzi nasze spojrzenie, zlikwiduje opuchnięcia, czyli skutki zarwanej nocy i zmniejszy sińce i woreczki pod oczami. Dla mnie niezastąpiona.

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.