Jak podkreślić policzki? Szkoła makijażu – część III

Idealnie podkreślone policzki to niezbędny element każdego (nawet naturalnego) makijażu. Wydaje ci się to trudne? Sekret tkwi w dobrych akcesoriach! Zobacz, które pędzle ułatwią ci tę sztukę.

1. Konturowanie

To podstawowy krok każdego makijażu. Sprawdzi się mały, gęsty, ostro ścięty pędzelek. Jak perfekcyjnie konturować, dowiesz się sprawdzając część II naszej Szkoły Makijażu.

2. Puder brązujący

Nabierz trochę pudru brązujące na pędzel z naturalnego włosia – duży, lekko zaokrąglony. On rozprowadzi puder równomiernie. Oprócz policzków, nałóż puder także na skronie, linię włosów, linię żuchwy i na koniec nosa (to go skróci).

3. Róż sypki

Nałóż go ściętym pędzlem wykonanym z naturalnego włosia. On pozwala perfekcyjnie nałożyć róż nieco wyżej niż puder brązujący. Zaczynaj od środka twarzy i prowadź pędzel ku górze, w kierunku włosów.

4. Róż w kremie

Tego typu róż najlepiej nakładać palcem, ale jeśli chcesz stworzyć na prawdę precyzyjny makijaż, przyda się pędzel z syntetycznego włosia lub syntetycznego połączonego z naturalnym (syntetyczne włosie powinno być na górze). Taki rodzaj pędzle nie wchłonie dużej ilości różu. Intensywność koloru zależy od tego, jak mocno będziesz dociskać pędzel. Delikatnie muśnij nim policzki, a róż będzie delikatny i przezroczysty, mocniej zaaplikuj, a otrzymasz bardziej nasycony odcień. Granice rozetrzyj delikatnie palcem.

5. Podkreślanie „jabłuszek”

Jeśli lubisz dziewczęcy makijaż, z wyraźnie podkreślonymi „jabłuszkami” użyj miękkiego pędzla z naturalnego włosia. Powinien mieć owalny kształt, rozszerzający się na środku i zwężający na górze. Mocno się uśmiechnij i na wystające części policzków nałóż róż, wykonując okrągłe lekkie ruchy. Staraj się dotykać policzków tylko czubkiem pędzla.

6. Rozświetlanie

Wybierz pędzel-wachlarz. Nałóż na niego odrobinę sypkiego rozświetlacza i szybkimi ruchami, skierowanymi od góry w dół, rozświetlaj kości policzkowe.

7. Rozcieranie

Profesjonalni makijażyści nie wyobrażają sobie bez tego żadnego makijażu! Powinnaś małym, gęstym pędzelkiem rozetrzeć puder brązujący, róż i rozświetlacz i delikatnie je połączyć. Wykonuj okrągłe ruchy i staraj się poruszać tylko po tych częściach policzków, które malowałaś, unikaj wychodzenia poza te granice.

 

Tagi: , , , ,

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.