Jak się malować, jeśli nosisz okulary?

Nosisz modne grube oprawki? A może wybierasz cienkie? Od takich rzeczy zależy to, jak powinien wyglądać twój makijaż. Ważne jest także to, czy jesteś krótko czy dalekowidzem. Bobbi Brown zdradza wszystkie tajniki makijażu okularnicy.

1. Im prościej, tym lepiej

“Okulary i tak przyciągają uwagę do oczu, więc postaraj się, żeby makijaż był prosty” – mówi Bobbi. „Jeśli zrobisz mocniejszy make up, będzie się gryzł z oprawkami”

2. Nałóż podkład

“To podstawa każdego makijażu, niezależnie od tego, czy nosisz okulary czy nie”. „Upewnij się, czy twoja skóra jest czysta i nawilżona. Jeśli nie będzie nawilżona, będzie wyglądała na zmęczoną. Nałóż podkład na całą cerę lub tylko na niektóre miejsca. Dodaj odrobinę koloru na policzki. To będzie stanowiło świetne tło dla oczu.

3. Zadbaj o brwi

“Oprawki przyciągają uwagę do brwi” – mówi Bobbi. „Wypełnij prześwity kredką i cieniem w takim kolorze, jak brwi.” – tłumaczy.

4. Podkręć rzęsy

“Zrób to przed nałożeniem tuszu. Zapobiegnie to dotykaniu szkieł rzęsami”

 5. Podkreśl oczy

“Najłatwiej zrobić to stosując kredkę lub eyeliner w kolorze ton ciemniejszym niż kolor twoich oczu.” – radzi Brown. „Zawsze wykończ makijaż warstwą lub dwiema warstwami tuszu.”

6. Jeśli szkła powiększają oczy, mniej znaczy więcej

“Kreska powinna być cienka, a rzęsy delikatnie pomalowane. Makijaż zrób starannie. „Ostatnia rzecz jaką chcesz, to żeby okulary powiększyły wpadkę.” – mówi Bobbi.

7. Jeśli szkła pomniejszają oczy, wydłuż kreskę

„Eye liner zrównoważy kontrast. Podkreśl kredką górne i dolne rzęsy. pamiętaj tylko o tym, żeby górna powieka była podkreślona na całej długości – kreska powinna zaczynać się w wewnętrznym kąciku i powinna być grubsza przy zewnętrznym.”

8. Jeśli oprawki są grube, zrób grubszą kreskę

“Dostosuj grubość kreski do grubości oprawek. Jeśli oprawki są grube, kreska też powinna być gruba.

9. Jeśli oprawki są cienkie, zrób delikatną kreskę

“Zrób cienką, delikatną kreskę i dostosuj cały makijaż oka do grubości oprawek. W tym przypadku powinien być subtelny.”

10. Jeśli oprawki są grube, wybierz cienie w naturalnych kolorach

„Wybierz cienie, które nie będą konkurować z oprawkami. Błyszczące brązy i  szarości to dobry wybór. Odważniejsze kolory lepiej nosić na ustach. ”

Zdjęcie: 1

Źródło: informacje prasowe

Tagi: , , , ,

  • Kamila

    Super temat:-)

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.