Jak stosować szampon oczyszczający?

Twoje włosy nie mają objętości i są matowe? A może trudno je ułożyć i często się przetłuszczają? Prawdopodobnie potrzebują głębokie oczyszczania! Sięgnij po szampony oczyszczające, które usuną zalegające na włosach silikony i przywrócą twoje włosy do życia.

Silikony i reszta

Mimo, że włosy myjesz nawet codziennie, zwykły szampon nie oczyszcza dokładnie. Co więcej, on nawet dokłada obciążających substancji włosom. One wtedy przylegają do głowy, trudno je ułożyć, pozbawione są blasku i witalności i szybciej się przetłuszczają. Oprócz szamponu i odżywki, obciążają produkty do stylizacji – pianki, żele i lakiery do włosów. Zwłaszcza takie, które zawierają silikony! Twarda woda pozostawia sole wapnia, magnezu, związki żelaza, które nie tylko obciążają włosy, ale także odpowiadają za ich szorstkość.  Podobnie działa woda w basenie – po kąpieli osiada na włosach chlor. Żeby dobrze oczyścić włosy i przywrócić im blask i elastyczność, użyj szamponu oczyszczającego.

Głębokie oczyszczanie

Szampony oczyszczające stosowane są w salonach fryzjerskich przed koloryzacją (likwidują jony metali, które zmieniają wpływają na efekt koloryzacji i zmianiają kolor farby) i zabiegami nawilżającymi. Takie szampony otwierają łuskę włosa, dzięki czemu składniki aktywne łatwiej przenikają. Podobne działanie mają także peelingi do skóry głowy. One polecane są do skóry łojotokowej i z łupieżem, ale mogą być stosowane także w celu oczyszczenia włosów. One eliminują zalegające sebum i martwe komórki naskórka, sprawiając, że włosy są lekkie i uniesione.

Porządki raz w tygodniu

Szampon oczyszczający stosuje się tak, jak zwykły szampon. Raz w tygodniu umyj nim włosy. Nałoż szampon, masuj skórę głowy przez około minutę, spłucz i nałóż ponownie. Za drugim razem zostaw przez chwilę pianę na włosach. Szampon może sprawić, że głowa zacznie delikatnie mrowić. Zmyj dokładnie szampon i koniecznie nałóż potem sporo odżywki. Włosy są czyste, ale także pozbawione naturalnych olejków (będzie ci się wydawało, że są suche i sztywne) i podatne na uszkodzenie. Dlatego należy je ponownie nawilżyć. Pamiętaj jednak, że szampon oczyszczając sprawia, że szybciej znika kolor, dlatego w przypadku włosów farbowanych, szampon stosuj raz na trzy tygodnie, a najlepiej przed każdym farbowaniem.

Szampony oczyszczające: 

 

 

Purifing shampoo Wella Professionals, ok. 55 zł, Oczyszczający szampon z solą morską Big Lush, ok. 50 zł, BC Bonacure Hair & Scalp Deep Cleansing  Schwarzkopf Professional, 45 zł

Peelingi do włosów:

 

Peeling do skóry łojotokowej Simone Trichology SL Hair Lab, ok. 75 zł, Peeling głęboko oczyszczający Schwarzkopf BC Hair & Scalp, ok. 60 zł, Peeling do skóry głowy Indola Innova Specialists, ok. 25 zł

Zdjęcie: 1

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

  • Dorota Okurowska

    Mój szampon jest apteczny i spisuje się bardzo dobrze. Polecam Wax Pure od Pilomax

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.