Jak zadbać o włosy przed snem?

Pamiętasz, co się stało, kiedy położyłaś się spać z mokrymi włosami? Rano nie pozostawało nic innego, jak związać je w kucyk! Na szczęście są sposoby, żeby obudzić się z uniesionymi i sprężystymi włosami!

1. Nałóż maskę – niektóre maski działają nawet w 5 czy 10 minut, ale żeby naprawdę wykorzystać z maski to, co najlepsze spróbuj raz w miesiący położyć się spać  z maską na włosach. Nałóż ją na wilgotne włosy i załóż czepek. Możesz także spróbować specjalnych kosmetyków na noc. One zapobiegają plątaniu włosów w nocy i silnie je wygładzają. Uważaj na nie jednak, jeśli masz cienkie włosy (mogą obciążać!)

2. Użyj wsuwek – budzisz się z przyklapniętymi włosami? Wieczorem zwilż włosy wodą, a potem pasma 1 cm szerokości nakręcaj na palce i przypinaj wsuwkami. Po wyjęciu wsuwek będziesz miała fale w stylu vintage!

3. Ułożyłaś fryzurę wieczorem? Nie martw się o to, że rano straci kształt! Zwiąż włosy na czubku głowy (wybierz gumkę, która nie zostawia odcisków!) i zabezpiecz wsuwkami. Spryskaj lakierem do włosów. Rano rozczesz włosy i użyj suchego szamponu, który nada objętość.

4. Zrób papiloty – Chcesz mieć idealne plażowe fale? Wilgotne włosy spryskaj sprayem z solą morską. Weź długie paski papieru (nasze babcie robiły papiloty z gazety!) i nawijaj na nie pasma włosów (im cieńsze, tym bardziej skręcone będą włosy). Możesz także kupić gotowe papiloty z gąbki. Przy głowie zwiąż paski. Rano rozwiąż i przeczesz palcami.

Zdjęcie: 1

Źródło: www.bellasugar.com

 

Tagi: , , , ,

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.