Jak zrobić fryzurę retro?

Retro fryzury to idealna propozycja na imprezę czy ważną uroczystość. Żeby zrobić pofalowanego boba, nie musisz mieć krótkich włosów. Przyda się za to lokówka, lakier do włosów i wsuwki. Zobacz, jak zrobić tę retro fryzurę.

Żeby zrobić fryzurę w tym stylu nie musisz mieć krótkich włosów! Bardzo prosto i szybko można zrobić ją z włosów długich. Wystarczy mieć lokówkę stożkową, lakier do włosów i sporo wsuwek.

1. Przygotuj włosy

Jeśli myjesz głowę, w wilgotne włosy wczesz krem modelujący lub spryskaj włosy kosmetykiem do stylizacji. On ułatwi ułożenie włosów. Włosy wysusz, wyciągając na dłużej, okrągłej szczotce, tak, żeby nadać im jak najwięcej objętości. Jeśli nie umyłaś wcześniej włosów, to spryskaj je szamponem suchym. Odświeży włosy, lekko usztywni i nada im mega objętość.

2. Nastaw lokówkę na największą moc

Podziel włosy na dwie części. Górną podepnij, zacznij nakręcać dolną. Nakręcaj pasma włosów o szerokości około 2 centymetrów. Wszystkie w tym samym kierunku – od twarzy. Po nakręceniu dołu – spryskaj go lakierem. Potem powtórz to samo na górze.

3. Delikatnie przeczesz włosy palcami, rozluźniając fale

Możesz także włosy rozczesać dużą, płaską szczotką. Jeśli wolisz większy skręt, możesz ponownie nakręcić kilka pasm na lokówkę.

4. Natapiruj włosy u nasady i zacznij podpinać dół

Bierz pasma, skręć je i przypnij końcówki, ukrywając je pod włosami. Możesz kontrolować długość boba, np. jedną stronę zostawić dłuższą. Delikatnie poluzuj włosy, wyciągnij kilka kosmyków, tak żeby fryzura wyglądała naturalnie. Całość spryskaj sporą ilością lakieru.

Zdjęcie: 1

Tagi: , , , , ,

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.