Jak zrobić makijaż w stylu Sophii Loren?

Nie masz pomysłu na halloweenowy makijaż? Zainspiruj się gwiazdami lat 60., takimi jak Sophia Loren! Zrób graficzny makijaż oka i zestaw go z naturalnymi ustami i fryzurą pełną objętości.

1. Nałóż bazę pod cienie. Ona sprawi, że cienie nie będą się osypywać, a makijaż długo się utrzyma. Baza ułatwi także aplikację cieni. Na całą powiekę, aż po brew nałóż jasny, matowy cień.

2. Ciemnym, szarym lub brązowym cieniem (koniecznie matowym!) podkreśl linię rzęs i załamanie powieki. Cienkim pędzelkiem narysuj kreskę na górnej powiece, przy linii rzęs i wyciągnij ją poza kącik. Miękkim pędzelkiem podkreśl załamanie powieki. Cieniem ton jaśniejszym (to zazwyczaj środkowy cień w paletce do smoky eye) wypełnij miejsce między kreską na powiekach i w załamaniu. Cienie nakładaj delikatnymi, ale szybkimi ruchami. Postaraj się, żeby dobrze wtopiły się w powiekę i żeby nie było wyraźnej granicy między nimi a cieniem jasnym. Tym, co zostało na pędzelku narysuj kreskę na dolnej powiece.

2. Czarnym eyelinerem narysuj kreskę od wewnętrznego kącika do zewnętrznego i wyciągnij ją poza kącik. Eyelinerem zaznacz także dolną powiekę. Nie rysuj kreski w wewnętrznym kąciku, żeby nie pomniejszać oka. Obie kreski połącz. Jeśli nie boisz się mocnego make upu, eyelinerem podkreśl także załamanie powieki.

 

 

4. Dolną powiekę podkreśl białą lub kremową kredką. Pomaluj nią także linię wodną. Jasnym, błyszczącym cieniem zaznacz wewnętrzny kącik oka i miejsce pod brwiami. Mocno wytuszuj rzęsy lub doklej sztuczne.

Tagi: , , , ,

Newsletter

Zapisując się do newslettera potwierdzam, iż zapoznałam/em się z regulaminem i zgadzam się z jego postanowieniami.

Popularne

Zobacz także

O beautylovin.pl

Na Beautylovin.pl znajdziesz informacje o makijażu, włosach i pielęgnacji. Piszemy także o urodowych trendach, nowościach kosmetycznych, sposobach na urodę gwiazd i publikujemy recenzje kosmetyków.